Viikkokisat, Urjala 15.7.2014

P11 1000 m
 
1. erä
1 Oskari Henttinen KokemKV 12.2.03 3:33.38     PB
2 Henrik Lehtinen LauttLu 2.2.04 3:34.81     PB
3 Ossi Ojanen UrjU 30.1.05 3:53.12      
4 Samu Kauppi UrjU 6.10.04 4:15.07     PB
2. erä
1 Elias Laine ValkHa 26.4.03 3:42.65     PB
2 Otto Ojanen UrjU 7.10.03 3:43.20      
3 Veeti Saarinen TammRy 26.1.04 3:43.49      
4 Jesse Tuki HumppY 16.8.04 3:56.07      
5 Akseli Leino UrjU 17.10.04 4:03.54
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
 
 
1 Jesse Tuki HumppY 16.8.04 3.89       
  3.80/0.0 3.89/0.0 3.64/0.0 3.78/0.0
2 Jani Laakso TammRy 18.3.04 3.84       
  3.76/0.0 3.74/0.0 3.84/0.0 3.72/0.0
3 Verneri Vesala ForssSa 24.4.04 3.64       
  3.64/0.0 3.60/0.0 3.63/0.0 3.62/0.0
4 Oskari Henttinen KokemKV 12.2.03 3.63      SB
  3.42/0.0 3.50/0.0 3.63/0.0 3.42/0.0
5 Henrik Lehtinen LauttLu 2.2.04 3.56       
  3.43/0.0 3.51/0.0 3.39/0.0 3.56/0.0
6 Elias Laine ValkHa 26.4.03 3.51      SB
  3.50/0.0 3.51/0.0 3.36/0.0 X/0.0
7 Erkka Maine LauttLu 10.9.04 3.42       
  3.15/0.0 3.32/0.0 3.28/0.0 3.42/0.0
8 Vili Välimäki UrjU 31.1.04 3.41       
  3.41/0.0 X/0.0 X/0.0 X/0.0
9 Veeti Saarinen TammRy 26.1.04 3.34      PB
  3.24/0.0 3.34/0.0 3.33/0.0 3.17/0.0
10 Anselmi Jaatinen UrjU 23.2.04 3.24       
  2.03/0.0 2.98/0.0 2.87/0.0 3.24/0.0
11 Markus Aaltonen TammRy 24.5.04 3.18       
  3.06/0.0 3.18/0.0 3.02/0.0 X/0.0
12 Samu Kauppi UrjU 6.10.04 3.06      PB
  2.84/0.0 2.81/0.0 3.05/0.0 3.06/0.0
13 Akseli Leino UrjU 17.10.04 2.50       
  2.20/0.0 2.22/0.0 2.36/0.0 2.50/0.0
 
P11 Keihäs/JT
1 Henrik Lehtinen LauttLu 2.2.04 34.21      
  34.21 30.43 33.37 32.54
2 Erkka Maine LauttLu 10.9.04 26.07      
  23.58 23.80 26.07 24.99
3 Oskari Henttinen KokemKV 12.2.03 25.50     PB
  22.03 21.08 25.50 X
4 Verneri Vesala ForssSa 24.4.04 25.10     PB
  21.16 18.50 21.38 25.10
5 Jesse Tuki HumppY 16.8.04 22.63     PB
  22.63 20.32 19.47 20.83
6 Samu Kauppi UrjU 6.10.04 20.48     PB
  19.80 18.56 19.64 20.48
7 Otto Ojanen UrjU 7.10.03 20.23     PB
  20.23 14.85 19.13 17.52
8 Vili Välimäki UrjU 31.1.04 20.04     PB
  18.51 20.04 X 19.27
9 Jani Laakso TammRy 18.3.04 18.77      
  17.73 18.77 X 17.53
10 Anselmi Jaatinen UrjU 23.2.04 17.52     PB
  14.88 14.78 17.52 17.52
11 Elias Ahola UrjU 03 15.79     PB
  15.79 X X X
12 Akseli Leino UrjU 17.10.04 9.33     PB
  8.07 9.33 7.99 9.04
P9 40 m
 
1. erä
1 Matias Henttinen KokemKV 8.3.05 7.06     PB
2 Ossi Ojanen UrjU 30.1.05 7.33      
3 Ville Rekola TammRy 4.7.06 7.65     PB
4 Emil Jalo UrjU 22.9.05 7.89      
5 Joona Salminen TammRy 13.1.06 8.02      
2. erä
1 Konsta Manninen TampPy 1.1.06 7.26      
2 Akusti Ali-Rantala PunkalKu 4.11.05 7.46      
3 Niilo Virta ForssSa 18.3.05 7.47     PB
4 Juuso Harju UrjU 05 8.53     PB
5 Lauri Smolander TampPy 4.8.07 8.62     PB
 
P9 Korkeus/HJ
 
 
1 Matias Henttinen KokemKV 8.3.05 1.12     PB
  0.92/1 0.98/1 1.02/1 1.06/1 1.09/1 1.12/1 1.15/XXX
2 Akusti Ali-Rantala PunkalKu 4.11.05 1.06     PB
  0.80/1 0.86/1 0.92/1 0.98/1 1.02/2 1.06/2 1.09/XXX
3 Emil Jalo UrjU 22.9.05 0.98     PB
  0.80/1 0.86/1 0.92/2 0.98/1 1.02/XXX
4 Ossi Ojanen UrjU 30.1.05 0.92     PB
  0.80/1 0.86/1 0.92/2 0.98/XXX
5 Ville Rekola TammRy 4.7.06 0.86     PB
  0.80/1 0.86/1 0.92/XXX
 
P9 Keihäs/JT
1 Niilo Virta ForssSa 18.3.05 19.92     PB
  19.15 19.24 18.78 19.92
2 Eerik Lehtinen LauttLu 16.1.07 19.23     PB
  17.66 18.75 16.08 19.23
3 Joona Salminen TammRy 13.1.06 18.82      
  17.28 18.21 16.50 18.82
4 Matias Henttinen KokemKV 8.3.05 18.65     PB
  18.65 16.54 13.91 12.38
5 Akusti Ali-Rantala PunkalKu 4.11.05 17.42     PB
  17.42 15.23 14.13 13.75
6 Ville Rekola TammRy 4.7.06 15.69     PB
  14.35 15.69 13.38 14.79
7 Ossi Ojanen UrjU 30.1.05 15.42     PB
  15.42 14.77 14.37 13.68
8 Konsta Manninen TampPy 1.1.06 13.13     PB
  8.81 13.10 10.67 13.13
9 Emil Jalo UrjU 22.9.05 12.54     PB
  12.54 9.46 9.54 7.00
P7 40 m

Erä 1               

  1. Eerik Lehtinen                          LauttLu              7,85
  2. Elmeri Ali-Rantala                      PunkalKu             8,68
  3. Robert Kraft                            UrjU                 8,79
  4. Ilmari Leino                            UrjU                 9,44
  5. Aape Rytky                              UrjU                 9,90
  6. Venne Lapinniemi                        UrjU                 9,98

Erä 2               

  1. Elias Eskola                            UrjU                 8,16
  2. Lauri Smolander                         TampPy               8,37
  3. Onni Lehtinen                           UrjU                 8,54
  4. Alpo Tuominen                           KokemKV              8,77
  5. Leevi Järvinen                          UrjU                 9,15
 
Naiset
 
 
N19 Kuula/SP
1 Juuli Nuikka UrjU 11.10.96 12.29      
  11.90 12.29 12.06 12.08 X 12.19
2 Emilia Eskola UrjU 24.4.96 11.03     PB
  X 11.03 10.88 10.69 X X
3 Katja Mäkelä KokemKV 10.5.98 8.17     SB
  7.70 X 8.17 7.88 7.74
T13 60 m
 
1. erä
Tuuli: -1.5
1 Vera Töppärä UrjU 21.5.01 9.23      
2 Luna Reunanen TammRy 5.7.02 9.82      
3 Anni Virta ForssSa 23.10.02 10.82     SB
4 Heidi Eskola LoimVoi 12.6.02 11.12     SB
  Laura Sanden UrjU 30.12.02 DNS      
2. erä
Tuuli: -1.8
1 Emilia Joutsi TampPy 13.5.01 9.14      
2 Jessica Räsänen UrjU 12.6.01 9.71      
3 Jenna Kajander UrjU 20.10.01 10.08      
4 Ilona Sjöblom LoimVoi 15.7.02 10.27     PB
5 Silja Kosonen RaisKu 16.12.02 10.57      
3. erä
Tuuli: -1.2
1 Sanni Aaltonen TammRy 25.6.01 9.13      
2 Siiri Tuominen KokemKV 12.12.02 9.58      
3 Jenni Toikka KokemKV 30.11.02 10.08     PB
4 Emmi-Micaela Mattila TammRy 24.10.02 10.38      
 
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: -1.9
1 Julia Pihkanen TampPy 3.3.01 11.00      
2 Siiri Tuominen KokemKV 12.12.02 12.23     PB
3 Silja Kosonen RaisKu 16.12.02 14.04     PB
  Emmi-Micaela Mattila TammRy 24.10.02 DQ      
2. erä
Tuuli: -2.0
1 Vera Töppärä UrjU 21.5.01 11.60      
2 Jenny Sääksi TammRy 30.10.01 12.17     PB
3 Jenni Toikka KokemKV 30.11.02 14.93     PB
  Luna Reunanen TammRy 5.7.02 DNS      
 
T13 Pituus/LJ
 
 
1 Vera Töppärä UrjU 21.5.01 4.19   2.6    
  4.19/2.6 X/2.3 X/3.0 4.15/1.9
2 Siiri Tuominen KokemKV 12.12.02 4.14   1.5   PB
  4.14/1.5 3.97/1.7 3.89/3.9 3.96/1.4
3 Jenny Sääksi TammRy 30.10.01 4.02   1.9   PB
  4.02/1.9 3.89/2.1 3.69/1.7 4.00/3.4
4 Sanni Aaltonen TammRy 25.6.01 3.76   3.2    
  3.68/1.2 3.76/3.2 3.64/1.5 3.61/2.3
5 Luna Reunanen TammRy 5.7.02 3.74   3.0   PB
  3.49/2.2 3.58/3.9 3.74/3.0 3.40/2.9
6 Jessica Räsänen UrjU 12.6.01 3.63   3.7    
  3.43/4.1 3.51/2.7 3.63/3.7 3.53/1.9
7 Jenna Kajander UrjU 20.10.01 3.38   1.5    
  3.38/1.5 X/2.8 3.34/0.8 3.16/1.9
8 Silja Kosonen RaisKu 16.12.02 3.33   2.9    
  3.25/1.1 3.15/1.6 3.24/1.3 3.33/2.9
9 Laura Sanden UrjU 30.12.02 3.24   2.2    
  X/3.6 3.02/2.2 3.24/2.2 X/0.0
 
T13 Kuula/SP
1 Vera Töppärä UrjU 21.5.01 10.62     PB
  10.19 10.62 9.35 X
2 Julia Pihkanen TampPy 3.3.01 8.78      
  8.78 8.02 8.39 8.52
3 Silja Kosonen RaisKu 16.12.02 8.31      
  8.10 8.31 X 8.26
4 Riikka Kataja UrjU 20.2.02 8.12      
  6.94 7.69 8.12 X
5 Anni Virta ForssSa 23.10.02 6.24     PB
  5.69 6.24 5.81 6.07
6 Luna Reunanen TammRy 5.7.02 5.97     PB
  5.97 5.11 5.78 5.40
7 Laura Sanden UrjU 30.12.02 5.88     PB
  5.62 5.88 4.96 5.18
8 Heidi Eskola LoimVoi 12.6.02 5.15      
  4.89 5.05 5.15 5.11
9 Jenni Toikka KokemKV 30.11.02 4.61     PB
  4.61 4.42 2.84
 
T11 1000 m
1 Elisa Lahtinen LoimJa 17.5.04 4:14.92     SB
2 Nea Kanerva TammRy 25.1.04 4:16.48     PB
3 Inari Leppäniemi KokemKV 12.8.03 4:17.19      
4 Emilia Vienonen UrjU 14.9.03 4:24.19

T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
 
 
1 Krista Manninen TampPy 16.4.04 3.98       
  3.98/0.0 3.98/0.0 3.96/0.0 3.97/0.0
2 Siiri Mäkilä TammRy 21.3.03 3.92      PB
  3.82/0.0 3.92/0.0 3.84/0.0 3.90/0.0
3 Maija Haapanen TammRy 30.7.03 3.88      SB
  3.87/0.0 3.88/0.0 3.87/0.0 3.79/0.0
4 Emmi Nieminen TammRy 5.12.03 3.77      PB
  3.72/0.0 3.44/0.0 3.77/0.0 3.62/0.0
5 Mette Karppanen UrjU 13.12.03 3.52       
  3.52/0.0 3.45/0.0 3.41/0.0 3.37/0.0
6 Elisa Lahtinen LoimJa 17.5.04 3.37      PB
  3.06/0.0 3.15/0.0 3.32/0.0 3.37/0.0
7 Sanni Krapi LoimJa 3.8.04 3.33       
  3.33/0.0 3.32/0.0 3.07/0.0 3.28/0.0
8 Inari Leppäniemi KokemKV 12.8.03 3.32       
  3.09/0.0 3.23/0.0 3.25/0.0 3.32/0.0
9 Emilia Vienonen UrjU 14.9.03 3.32      PB
  3.20/0.0 3.15/0.0 3.32/0.0 3.20/0.0
10 Lili Reunanen TammRy 14.9.03 3.29      PB
  3.26/0.0 3.22/0.0 3.13/0.0 3.29/0.0
11 Viivi Välimäki UrjU 29.1.06 3.28       
  3.10/0.0 2.98/0.0 3.28/0.0 3.21/0.0
12 Viveka Kuivalahti TampPy 3.11.04 3.25       
  3.25/0.0 3.24/0.0 3.15/0.0 3.18/0.0
13 Jenny Kamppari UrjU 4.10.03 2.99      PB
  2.77/0.0 2.74/0.0 2.68/0.0 2.99/0.0
14 Jasmin Nikkanen TammRy 22.8.04 2.60      PB
  2.40/0.0 2.57/0.0 2.53/0.0 2.60/0.0

T7 40 m Erä 1

1. Iiris Hämäläinen UrjU 8,18

2. Viivi Manninen TampPy 8,42

3. Anni Mäkelä UrjU 9,24

4. Milja Blistanov UrjU 10,22

Erika Uotila Pirkkala DNS

Erä 2

1. Miina Paija UrjU 8,01

2. Amanda Henttinen KokemKV 8,48

3. Julia Jalo UrjU 8,88

4. Vilja Välimäki UrjU 9,14

5. Katarina Kivistö UrjU 9,22

Erä 3

1. Alisa Syrjälä TammRy 8,36

2. Enni Vienonen UrjU 9,24

3. Nelli Virta UrjU 10,37

4. Noora Virta UrjU 10,42

Erin Mattila TammRy DNS