Tyttö ja poika-olympialaiset 2017

Tyttö- ja poikaolympialaiset

Kokemäen Kova-Väki Yleisurheilu

09.08.2017

 

P7 40m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,7

1)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   7,97              

2)   Jami Nummi                       KiukKi                    8,30              

3)   Aku Rinne                        Kokemäen Kova-Väki        8,58              

4)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   8,65              

5)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    8,76              

     Albert Kaikkonen                 SäkU                                        

 

 

T7 40m

1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,81              

2)   Iina Kause                       PorinYU                   7,84              

3)   Netta Nevala                     Kokemäen Kova-Väki        7,93              

4)   Niina Paasikas                   KiukKi                    8,01              

5)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,23              

6)   Ilona Rantala                    NakkVire                  8,26              

7)   Sofianna Paavilainen             KiukKi                    8,29              

8)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,31              

9)   Tilda Malinen                    Kokemäen Kova-Väki        8,58              

10)  Enni Pihlman                     Kokemäen Kova-Väki        8,75              

11)  Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,93              

12)  Anette Nelimarkka                UlvST                     9,92              

     Elisabeth Suoniemi               KiukKi                                      

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,4

1)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  7,81              

2)   Netta Nevala                     Kokemäen Kova-Väki        7,93              

3)   Tilda Malinen                    Kokemäen Kova-Väki        8,58              

     Elisabeth Suoniemi               KiukKi                                      

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,6

1)   Iina Kause                       PorinYU                   7,84              

2)   Niina Paasikas                   KiukKi                    8,01              

3)   Sofianna Paavilainen             KiukKi                    8,29              

4)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     8,93              

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,3

1)   Ilona Äärelä                     NakkVire                  8,23              

2)   Ilona Rantala                    NakkVire                  8,26              

3)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  8,31              

4)   Enni Pihlman                     Kokemäen Kova-Väki        8,75              

5)   Anette Nelimarkka                UlvST                     9,92              

 

 

P7 Pallonheitto

Loppukilpailu

1)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    22,22             

     22,22  21,25  

 

2)   Juho Mäkiranta                   VammsVoi                  21,62             

     12,92  21,62  

 

3)   Jaakko Hynnä                     SäkU                      20,78             

     20,78  15,71  

 

4)   Jami Nummi                       KiukKi                    18,27             

     15,18  18,27  

 

5)   Aku Rinne                        Kokemäen Kova-Väki        15,88             

     15,88  14,66  

 

6)   Daniel Huppunen                  KokemKV                   15,61             

     15,61  15,15  

 

7)   Santeri Mäkelä                   LauttLu                   13,34             

     13,34  11,73  

 

8)   Albert Kaikkonen                 SäkU                      13,28             

     11,89  13,28  

 

9)   Aatu Malinen                                               3,74              

     3,74   2,94   

 

 

 

T7 Pallonheitto

Loppukilpailu

1)   Iina Kause                       PorinYU                   19,18             

     19,18  18,02  

 

2)   Niina Paasikas                   KiukKi                    14,16             

     14,16  13,27  

 

3)   Aina Kuusisto                    VammsVoi                  13,71             

     13,71  10,33  

 

4)   Tilda Malinen                    Kokemäen Kova-Väki        12,52             

     12,52  11,32  

 

5)   Ilona Rantala                    NakkVire                  12,06             

     9,74   12,06  

 

6)   Rosaliina Nelimarkka             UlvST                     12,02             

     10,50  12,02  

 

7)   Milla Ritvonen                   VammsVoi                  11,59             

     9,28   11,59  

 

8)   Netta Nevala                     Kokemäen Kova-Väki        10,68             

     10,68  9,04   

 

9)   Enni Pihlman                     Kokemäen Kova-Väki        8,60              

     8,60   6,42   

 

10)  Anette Nelimarkka                UlvST                     5,44              

     4,87   5,44   

 

     Elisabeth Suoniemi               KiukKi                    DNS               

 

 

P9 40m

1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  6,84              

2)   Robert Saarela                   RaumU                     6,99              

3)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,29              

4)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,42              

5)   Tuominen Alpo                    KokemKV                   7,45              

6)   Santeri Rantala                  NakkVire                  7,59              

7)   Uku Alari Kaljuvee               KokemKV                   7,61              

8)   Niilo Ruuskanen                  KokemKV                   7,61              

9)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,77              

10)  Aku Karjala                      PorinYU                   7,83              

11)  Konsta Saari                     KiukKi                    7,98              

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,6

1)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  6,84              

2)   Tuominen Alpo                    KokemKV                   7,45              

3)   Niilo Ruuskanen                  KokemKV                   7,61              

4)   Nico Välimäki                    VammsVoi                  7,77              

5)   Aku Karjala                      PorinYU                   7,83              

6)   Konsta Saari                     KiukKi                    7,98              

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: +0,1

1)   Robert Saarela                   RaumU                     6,99              

2)   Leevi Pein                       KanksLei                  7,29              

3)   Arttu Rantala                    NakkVire                  7,42              

4)   Santeri Rantala                  NakkVire                  7,59              

5)   Uku Alari Kaljuvee               KokemKV                   7,61              

 

 

T9 40m

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     7,04              

2)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   7,18              

3)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,26              

4)   Liinu Salmi                      RaumU                     7,29              

5)   Ilona Nordman                    RaumU                     7,36              

6)   Liina Laine                      LauttLu                   7,43              

7)   Aani Lehtola                     KiukKi                    7,51              

8)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,55              

9)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    7,57              

10)  Susan Söderlund                  Kokemäen Kova-Väki        7,59              

11)  Maija Wallenius                  KiukKi                    7,63              

12)  Netta Nummi                      KiukKi                    7,64              

13)  Amanda Henttinen                 KokemKV                   7,69              

14)  Venla Saari                      KiukKi                    7,74              

15)  Milja Tähkänen                   MerikI                    7,90              

16)  Lilli Rosvall                    KokemKV                   8,06              

     Amanda Jalonen                   KokemKV                   DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: +0,0

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     7,04              

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  7,26              

3)   Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   7,55              

4)   Netta Nummi                      KiukKi                    7,64              

5)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   7,69              

6)   Venla Saari                      KiukKi                    7,74              

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3

1)   Liinu Salmi                      RaumU                     7,29              

2)   Ilona Nordman                    RaumU                     7,36              

3)   Aani Lehtola                     KiukKi                    7,51              

4)   Susan Söderlund                  Kokemäen Kova-Väki        7,59              

5)   Maija Wallenius                  KiukKi                    7,63              

     Amanda Jalonen                   KokemKV                   DNS               

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,8

1)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   7,18              

2)   Liina Laine                      LauttLu                   7,43              

3)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    7,57              

4)   Milja Tähkänen                   MerikI                    7,90              

5)   Lilli Rosvall                    KokemKV                   8,06              

 

 

P9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Robert Saarela                   RaumU                     3,51              

     3,32   3,43   3,45   3,51   

                                 

 

2)   Rasmus Heiniluoma                KanksLei                  3,45              

     3,34   3,45   3,21   3,44   

                                 

 

3)   Tuominen Alpo                    KokemKV                   2,97              

     2,97   2,90   2,89   x      

                                 

 

4)   Uku Alari Kaljuvee               KokemKV                   2,96              

     2,90   2,94   2,96   2,88   

                                 

 

5)   Santeri Rantala                  NakkVire                  2,91              

     2,87   2,84   2,91   2,83   

                                 

 

6)   Arttu Rantala                    NakkVire                  2,89              

     1,76   2,80   2,73   2,89   

                                 

 

7)   Leevi Pein                       KanksLei                  2,87              

     2,75   2,81   2,61   2,87   

                                 

 

8)   Konsta Saari                     KiukKi                    2,79              

     2,78   2,79   2,59   2,66   

                                 

 

9)   Aku Karjala                      PorinYU                   2,67              

     2,67   2,61   2,57   2,60   

                                 

 

10)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  2,66              

     x      2,66   2,45   x      

                                 

 

11)  Niilo Ruuskanen                  KokemKV                   2,60              

     2,60   2,54   2,53   2,25   

                                 

 

 

 

T9 Pituus

Loppukilpailu

1)   Alexia Myllymäki                 RaumU                     3,68              

     3,48   3,68   3,60   3,54   

                                 

 

2)   Helmi Äärelä                     NakkVire                  3,43              

     3,37   3,39   3,37   3,43   

                                 

 

3)   Liina Laine                      LauttLu                   3,15              

     3,15   3,09   3,01   2,87   

                                 

 

4)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   3,13              

     2,93   2,86   3,06   3,13   

                                 

 

5)   Maija Wallenius                  KiukKi                    3,12              

     3,12   2,96   2,91   2,90   

                                 

 

6)   Aani Lehtola                     KiukKi                    3,09              

     3,09   2,97   2,97   2,93   

                                 

 

7)   Ilona Nordman                    RaumU                     3,08              

     2,99   3,08   3,05   2,99   

                                 

 

8)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    3,04              

     2,96   3,03   3,00   3,04   

                                 

 

9)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   3,01              

     2,66   3,01   2,91   2,66   

                                 

 

10)  Liinu Salmi                      RaumU                     2,96              

     2,96   2,94   2,19   2,91   

                                 

 

11)  Milja Tähkänen                   MerikI                    2,95              

     2,87   2,91   2,95   2,83   

                                 

 

12)  Venla-Maria Ihamäki              PorinYU                   2,90              

     2,90   2,82   2,89   2,49   

                                 

 

13)  Netta Nummi                      KiukKi                    2,90              

     2,90   2,78   2,87   2,82   

                                 

 

14)  Susan Söderlund                  Kokemäen Kova-Väki        2,85              

     2,85   x      2,54   2,75   

                                 

 

15)  Venla Saari                      KiukKi                    2,71              

     2,71   2,67   2,59   2,59   

                                 

 

16)  Lilli Rosvall                    KokemKV                   2,17              

     x      2,15   2,17   2,06   

                                 

 

     Amanda Jalonen                   KokemKV                   DNS               

     Netta Nevala                     Kokemäen Kova-Väki        2,76              

     2,40   x      x      2,76   

                                 

 

     Tilda Malinen                    Kokemäen Kova-Väki        2,09              

     1,73   2,09   -      -      

                                 

 

 

 

T9 Kuula

Loppukilpailu

1)   Ilona Nordman                    RaumU                     5,62              

     x      5,19   5,18   5,62   

 

2)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   5,35              

     5,03   4,73   4,76   5,35   

 

3)   Eevi Pohjolainen                 LauttLu                   5,05              

     4,86   4,08   4,88   5,05   

 

4)   Susan Söderlund                  Kokemäen Kova-Väki        5,02              

     4,60   5,02   x      4,65   

 

5)   Liina Laine                      LauttLu                   4,75              

     3,74   4,75   4,12   4,73   

 

6)   Aani Lehtola                     KiukKi                    4,46              

     4,31   4,46   3,72   4,45   

 

7)   Iina Kause                       PorinYU                   4,41              

     4,35   4,40   4,38   4,41   

 

8)   Venla Saari                      KiukKi                    4,18              

     4,07   4,04   4,18   x      

 

9)   Jenna Pelkonen                   KiukKi                    4,13              

     3,50   3,99   4,13   3,68   

 

10)  Helmi Äärelä                     NakkVire                  4,12              

     4,12   3,97   3,48   3,94   

 

11)  Milja Tähkänen                   MerikI                    4,11              

     4,11   3,87   3,91   3,93   

 

12)  Netta Nummi                      KiukKi                    4,09              

     3,88   3,89   4,09   x      

 

13)  Liinu Salmi                      RaumU                     4,08              

     3,99   3,56   4,08   x      

 

14)  Lilli Rosvall                    KokemKV                   3,82              

     3,74   3,75   3,57   3,82   

 

15)  Alexia Myllymäki                 RaumU                     3,57              

     x      3,57   3,54   3,27   

 

16)  Maija Wallenius                  KiukKi                    3,43              

     3,02   3,28   3,43   3,17   

 

     Amanda Jalonen                   KokemKV                   DNS               

 

 

P9 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Tuominen Alpo                    KokemKV                   17,13             

     17,13  15,39  9,54   16,58  

 

2)   Arttu Rantala                    NakkVire                  14,80             

     11,90  12,09  13,79  14,80  

 

3)   Topias Mäntylä                   VammsVoi                  14,20             

     14,20  x      14,02  13,87  

 

4)   Leevi Pein                       KanksLei                  14,12             

     11,04  11,42  10,14  14,12  

 

5)   Santeri Rantala                  NakkVire                  13,08             

     13,08  11,17  9,21   10,85  

 

6)   Jesse Mäkitalo                   KiukKi                    11,23             

     11,23  10,12  9,89   10,45  

 

7)   Konsta Saari                     KiukKi                    10,85             

     9,85   7,09   10,85  8,64   

 

8)   Aku Karjala                      PorinYU                   10,42             

     9,01   9,60   10,08  10,42  

 

9)   Niilo Ruuskanen                  KokemKV                   9,99              

     9,73   9,38   9,99   8,70   

 

10)  Nico Välimäki                    VammsVoi                  8,08              

     7,62   8,08   6,91   8,00   

 

     Uku Alari Kaljuvee               KokemKV                   DNS               

 

 

P11 60m

1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,90              

2)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  8,92              

3)   Niklas Ranne                     PorinYU                   9,29              

4)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  9,59              

5)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,59              

6)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,71              

7)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,91              

8)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     9,93              

9)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    10,29             

10)  Joona Heino                      KiukKi                    10,31             

11)  Samu Söderlund                   KokemKV                   10,77             

12)  Romeo Horelli                    KokemKV                   10,91             

     Juho Herrala                     KokemKV                   DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,4

1)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  8,90              

2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   9,29              

3)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  9,59              

4)   Samu Söderlund                   KokemKV                   10,77             

5)   Romeo Horelli                    KokemKV                   10,91             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  8,92              

2)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   9,91              

3)   Joona Heino                      KiukKi                    10,31             

     Juho Herrala                     KokemKV                   DNS               

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -0,3

1)   Martti Wallenius                 KiukKi                    9,59              

2)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  9,71              

3)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     9,93              

4)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    10,29             

 

 

T11 60m

1)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  9,74              

2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,75              

3)   Amanda Witikkala                 KokemKV                   9,81              

4)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,22             

5)   Ella Kause                       PorinYU                   10,34             

6)   Lotta Salmi                      RaumU                     10,44             

7)   Alma Kaikkonen                   SäkU                      10,45             

8)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  10,50             

9)   Janella Aalto                    KokemKV                   10,82             

10)  Emilia Palomäki                  UlvST                     11,25             

11)  Milja Tuomi                      KokemKV                   11,38             

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,3

1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     10,22             

2)   Lotta Salmi                      RaumU                     10,44             

3)   Alma Kaikkonen                   SäkU                      10,45             

4)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  10,50             

5)   Emilia Palomäki                  UlvST                     11,25             

6)   Milja Tuomi                      KokemKV                   11,38             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,6

1)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  9,74              

2)   Neea Nummi                       KiukKi                    9,75              

3)   Amanda Witikkala                 KokemKV                   9,81              

4)   Ella Kause                       PorinYU                   10,34             

5)   Janella Aalto                    KokemKV                   10,82             

 

 

P11 60m aidat

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  10,48             

2)   Niklas Ranne                     PorinYU                   11,49             

3)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     11,67             

4)   Martti Wallenius                 KiukKi                    12,18             

5)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  12,57             

6)   Severi Laine                     LauttLu                   12,94             

7)   Samu Söderlund                   KokemKV                   13,28             

     Juho Herrala                     KokemKV                                     

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -0,8

1)   Niklas Ranne                     PorinYU                   11,49             

2)   Martti Wallenius                 KiukKi                    12,18             

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  12,57             

     Juho Herrala                     KokemKV                                     

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,1

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  10,48             

2)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     11,67             

3)   Severi Laine                     LauttLu                   12,94             

4)   Samu Söderlund                   KokemKV                   13,28             

 

 

T11 60m aidat

1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   11,53             

2)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  11,79             

3)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     11,88             

4)   Ella Harell                      PorinYU                   11,91             

5)   Sanni Pihko                      LauttLu                   12,48             

6)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   12,97             

7)   Lotta Salmi                      RaumU                     13,10             

8)   Nelli Ranne                      PorinYU                   13,72             

9)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  14,03             

10)  Janella Aalto                    KokemKV                   14,17             

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,3

1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     11,88             

2)   Ella Harell                      PorinYU                   11,91             

3)   Sanni Pihko                      LauttLu                   12,48             

4)   Amanda Henttinen                 KokemKV                   12,97             

5)   Janella Aalto                    KokemKV                   14,17             

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -1,0

1)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   11,53             

2)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  11,79             

3)   Lotta Salmi                      RaumU                     13,10             

4)   Nelli Ranne                      PorinYU                   13,72             

5)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  14,03             

 

 

P11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  4,66              

     4,46   4,42   4,35   4,66   

                                 

 

2)   Eemil Siuko                      PunkalKu                  3,95              

     3,69   3,92   3,87   3,95   

                                 

 

3)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  3,92              

     3,92   3,89   3,09   -      

                                 

 

4)   Niklas Ranne                     PorinYU                   3,84              

     3,72   3,56   3,69   3,84   

                                 

 

5)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  3,82              

     3,82   x      3,75   3,82   

                                 

 

6)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  3,70              

     3,49   3,46   3,70   3,62   

                                 

 

7)   Aleksi Ahlfors                   RaumU                     3,66              

     3,66   3,63   3,63   3,40   

                                 

 

8)   Elmeri Kivipelto                 LauttLu                   3,56              

     3,56   3,51   3,47   3,41   

                                 

 

9)   Martti Wallenius                 KiukKi                    3,46              

     3,30   3,03   3,36   3,46   

                                 

 

10)  Patrik Viikisalo                 PorinYU                   3,26              

     3,26   3,00   3,17   3,23   

                                 

 

11)  Joona Heino                      KiukKi                    3,13              

     3,08   2,98   3,13   3,08   

                                 

 

12)  Samu Söderlund                   KokemKV                   3,11              

     3,11   3,09   3,06   x      

                                 

 

     Juho Herrala                     KokemKV                   NM                

     DNS    -      -      

                          

 

     Miiro Tähkänen                   MerikI                    NM                

     DNS    -      -      -      

                                 

 

 

 

T11 Pituus

Loppukilpailu

1)   Ella Kause                       PorinYU                   3,69              

     3,64   3,69   3,59   3,63   

                                 

 

2)   Neea Nummi                       KiukKi                    3,60              

     3,60   3,53   3,36   3,52   

                                 

 

3)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   3,58              

     3,41   3,55   3,58   3,41   

                                 

 

4)   Amanda Witikkala                 KokemKV                   3,58              

     3,58   3,46   3,21   3,39   

                                 

 

5)   Mea Rosenvall                    NakkVire                  3,48              

     3,45   3,48   3,31   3,31   

                                 

 

6)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     3,47              

     3,36   3,47   3,39   3,39   

                                 

 

7)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  3,40              

     3,38   3,40   3,26   3,14   

                                 

 

8)   Ella Harell                      PorinYU                   3,33              

     3,28   3,33   3,29   3,23   

                                 

 

9)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     3,33              

     3,15   3,33   3,03   3,18   

                                 

 

10)  Alma Kaikkonen                   SäkU                      3,26              

     3,10   3,26   3,05   3,03   

                                 

 

11)  Lotta Salmi                      RaumU                     3,08              

     3,08   3,03   2,70   2,98   

                                 

 

12)  Emilia Palomäki                  UlvST                     3,04              

     2,82   3,04   2,98   2,95   

                                 

 

13)  Janella Aalto                    KokemKV                   3,02              

     2,80   2,68   2,99   3,02   

                                 

 

14)  Nelli Ranne                      PorinYU                   2,97              

     2,72   x      2,97   2,93   

                                 

 

15)  Milja Tuomi                      KokemKV                   2,67              

     2,60   2,67   x      2,52   

                                 

 

     Sanni Pihko                      LauttLu                   DNS               

 

 

P11 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Manu Kankaanniemi                VammsVoi                  39,19             

     x      39,19  x      35,66  

 

2)   Aleksi Hujo                      VammsVoi                  24,30             

     x      x      23,61  24,30  

 

3)   Niklas Mäntylä                   VammsVoi                  22,43             

     x      22,02  22,43  x      

 

4)   Miiro Tähkänen                   MerikI                    17,46             

     14,95  17,46  x      16,03  

 

5)   Severi Laine                     LauttLu                   15,42             

     x      15,38  15,42  x      

 

6)   Samu Söderlund                   KokemKV                   13,20             

     x      x      13,20  9,51   

 

     Juho Herrala                     KokemKV                   DNS               

 

 

T11 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Rebecca Nelimarkka               UlvST                     26,48             

     25,69  26,48  24,33  24,71  

 

2)   Ella Kause                       PorinYU                   25,67             

     24,28  24,95  22,70  25,67  

 

3)   Alina Jokinen                    VammsVoi                  21,56             

     21,56  17,65  18,42  18,45  

 

4)   Iida Mikkelsson                  PorinYU                   20,87             

     20,87  20,69  20,73  19,92  

 

5)   Siiri Mäkelä                     LauttLu                   17,96             

     13,66  17,96  17,36  15,97  

 

6)   Emmi Vidqvist                    UlvST                     16,62             

     15,58  15,80  14,49  16,62  

 

7)   Amanda Witikkala                 KokemKV                   13,15             

     11,60  10,77  13,15  12,92  

 

8)   Milja Tuomi                      KokemKV                   12,36             

     12,36  8,02   12,31  9,38   

 

9)   Lotta Salmi                      RaumU                     12,33             

     10,74  12,33  11,54  10,90  

 

10)  Sanni Pihko                      LauttLu                   10,92             

     7,20   7,76   8,93   10,92  

 

11)  Emilia Palomäki                  UlvST                     9,59              

     9,59   7,73   8,87   8,80   

 

     Janella Aalto                    KokemKV                                     

 

 

P13 200m

Loppukilpailu, Tuuli: -0,7

1)   Niklas Viikisalo                 PorinYU                   28,18             

2)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  28,95             

3)   Felix Horelli                    KokemKV                   29,12             

4)   Santeri Haapamäki                VammsVoi                  29,76             

 

 

T13 200m

1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  29,95             

2)   Sani Rajala                      EurajVei                  30,80             

3)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  30,92             

4)   Sara Heino                       KiukKi                    31,03             

5)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   31,32             

6)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   31,84             

7)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    32,08             

8)   Inni Lehtola                     KiukKi                    32,09             

9)   Anni Välimäki                    PorinYU                   32,27             

10)  Katri Pärssinen                  VammsVoi                  32,38             

11)  Fiona Kaikkonen                  SäkU                      32,45             

12)  Sara Peltonen                    SäkU                      32,66             

13)  Reetta Ääri                      SäkU                      33,29             

14)  Helmi Finska                     VammsVoi                  33,76             

     Ronja Poikonen                   KiukKi                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 1, Tuuli: -1,0

1)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  30,92             

2)   Katri Pärssinen                  VammsVoi                  32,38             

3)   Sara Peltonen                    SäkU                      32,66             

4)   Reetta Ääri                      SäkU                      33,29             

     Ronja Poikonen                   KiukKi                    DNS               

 

Loppukilpailu erä 2, Tuuli: -0,3

1)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   31,32             

2)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   31,84             

3)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    32,08             

4)   Anni Välimäki                    PorinYU                   32,27             

5)   Fiona Kaikkonen                  SäkU                      32,45             

 

Loppukilpailu erä 3, Tuuli: -1,5

1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  29,95             

2)   Sani Rajala                      EurajVei                  30,80             

3)   Sara Heino                       KiukKi                    31,03             

4)   Inni Lehtola                     KiukKi                    32,09             

5)   Helmi Finska                     VammsVoi                  33,76             

 

 

P13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -0,2

1)   Eetu Heiniluoma                  KanksLei                  10,36             

2)   Matias Henttinen                 KokemKV                   10,52             

3)   Miko Tähkänen                    MerikI                    10,81             

4)   Santeri Haapamäki                VammsVoi                  10,81             

5)   Oskari Palomäki                  UlvST                     12,71             

 

 

T13 60m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -1,2

1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  10,58             

2)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  10,81             

3)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   11,07             

4)   Emmi Harell                      PorinYU                   12,65             

5)   Helmi Finska                     VammsVoi                  12,97             

6)   Siiri Pein                       KanksLei                  16,97             

 

 

P13 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Santeri Haapamäki                VammsVoi                  145               

     120    125    130    135    140    145    150    152    

     o      o      o      o      o      xo     x      xx     

 

2)   Oskari Palomäki                  UlvST                     130               

     105    110    115    120    125    130    135    

     o      o      o      o      o      o      xxx    

 

3)   Aatu Kuusisto                    VammsVoi                  110               

     100    105    110    115    

     o      xo     o      xxx    

 

 

 

T13 Pituus

Loppukilpailu

1)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  4,07 -1,8          

     3,80   4,07   3,70   4,03   

     +0,5   -1,8   -2,8   +0,3   

 

2)   Sani Rajala                      EurajVei                  4,07 -1,1          

     3,99   3,53   x      4,07   

     +1,0   -1,5          -1,1   

 

3)   Jenny-Maria Jäniskangas          KanksLei                  4,06 -1,9          

     4,06   2,67   3,89   4,06   

     -2,2   -0,8   -1,2   -1,9   

 

4)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   4,04 -0,6          

     x      3,87   x      4,04   

            -4,5          -0,6   

 

5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   3,93 -0,1          

     3,75   3,81   3,82   3,93   

     -2,5   -2,0   -1,0   -0,1   

 

6)   Eveliina Haviala                 NakkVire                  3,90 -1,4          

     3,90   3,86   -      -      

     -1,4   -1,9                 

 

7)   Inni Lehtola                     KiukKi                    3,76 -0,7          

     3,69   3,29   3,76   3,38   

     -1,6   -1,4   -0,7   -1,7   

 

8)   Emmi Harell                      PorinYU                   3,75 -2,5          

     3,59   3,53   3,75   x      

     -1,5   -1,4   -2,5          

 

9)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    3,73 +0,2          

     3,73   x      3,60   3,66   

     +0,2          -1,1   -0,1   

 

10)  Katri Pärssinen                  VammsVoi                  3,65 -0,7          

     3,31   3,65   3,50   3,43   

     -0,1   -0,7   -0,8   -1,5   

 

11)  Fiona Kaikkonen                  SäkU                      3,61 -1,3          

     3,46   3,61   3,47   3,33   

     -3,1   -1,3   -0,2   -0,3   

 

12)  Anni Välimäki                    PorinYU                   3,48 -0,6          

     3,48   3,19   3,46   x      

     -0,6   -1,8   -1,5          

 

13)  Essi Mattila                     KokemKV                   3,03 -0,5          

     3,03   x      2,95   2,78   

     -0,5          -0,6   -1,3   

 

14)  Ronja Poikonen                   KiukKi                    2,62 +0,3          

     2,49   2,61   2,62   -      

     -1,9   -1,2   +0,3          

 

 

 

T13 Kuula

Loppukilpailu

1)   Lyydia Herrala                   KokemKV                   9,93              

     9,74   9,93   9,85   x      

 

2)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     9,93              

     x      9,18   9,52   9,93   

 

3)   Sanni-Maria Mäkelä               NoormNo                   9,44              

     9,44   x      8,84   9,26   

 

4)   Siiri Pein                       KanksLei                  9,36              

     x      9,27   9,36   8,38   

 

5)   Emmi Pohjolainen                 LauttLu                   9,28              

     9,19   9,28   9,28   x      

 

6)   Nina Välimäki                    VammsVoi                  8,79              

     x      8,79   x      x      

 

7)   Neea Pelkonen                    KiukKi                    7,43              

     7,12   7,43   7,09   6,57   

 

8)   Sara Heino                       KiukKi                    7,16              

     6,95   7,16   7,01   6,58   

 

9)   Inni Lehtola                     KiukKi                    6,80              

     6,40   6,80   6,09   6,79   

 

10)  Essi Mattila                     KokemKV                   6,39              

     6,19   6,39   6,37   5,91   

 

 

 

P13 Keihäs

Loppukilpailu

1)   Miko Tähkänen                    MerikI                    40,58             

     36,60  34,73  38,69  40,58  

 

2)   Felix Horelli                    KokemKV                   40,50             

     37,79  40,50  37,56  34,48  

 

3)   Timo Hemmilä                     PorinYU                   36,69             

     35,08  35,76  34,90  36,69  

 

4)   Santeri Haapamäki                VammsVoi                  25,44             

     19,88  24,61  24,67  25,44  

 

5)   Oskari Palomäki                  UlvST                     25,39             

     21,96  25,39  22,55  20,69  

 

 

 

P15 300m

 

T15 300m

Loppukilpailu, Tuuli: NM

1)   Inari Leppäniemi                 KokemKV                   47,46             

2)   Liinu Karjala                    PorinYU                   47,61             

3)   Maria Juhala                     KanksLei                  48,62             

4)   Sofia Hellman                    UlvST                     48,94             

 

 

T15 80m aidat

Loppukilpailu, Tuuli: -1,4

1)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   14,17             

2)   Liinu Karjala                    PorinYU                   14,64             

3)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    15,91             

4)   Jenni Toikka                     KokemKV                   16,84             

5)   Venla Poikonen                   KiukKi                    17,51             

 

 

T15 Korkeus

Loppukilpailu

1)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   145               

     140    145    150    

     o      o      xxx    

 

2)   Ida Mäkinen                      KiukKi                    140               

     110    115    120    125    130    135    140    145    

     o      o      o      o      o      o      xxo    xxx    

 

3)   Sanni Laukamo                    KokemKV                   120               

     110    115    120    125    

     o      o      o      xxx    

 

3)   Venla Poikonen                   KiukKi                    120               

     110    115    120    125    

     o      o      o      xxx    

 

     Oskari Henttinen                 KokemKV                   161               

     150    161    166    

     o      o      xxx    

 

 

 

P15 Pituus

Loppukilpailu

1)   Trin Lipiäinen                   LauttLu                   4,77 -0,4          

     x      x      4,77   -      

     -2,0   -0,9   -0,4          

 

 

 

P15 Kuula

 

T15 Kiekko

Loppukilpailu

1)   Lyydia Herrala                   KokemKV                   30,22             

     28,84  30,22  x      30,03  

 

2)   Siiri Pein                       KanksLei                  29,07             

     27,95  27,79  29,07  x      

 

3)   Salla Jylhänkoski                UlvST                     28,36             

     x      x      28,36  x      

 

4)   Maria Juhala                     KanksLei                  25,49             

     23,40  24,76  x      25,49  

 

5)   Siiri Tuominen                   KokemKV                   22,72             

     22,72  x      x      20,38  

 

6)   Susanna Palomäki                 UlvST                     22,44             

     x      x      22,44  x      

 

7)   Noora Nevala                     KokemKV                   18,38             

     18,38  18,28  17,61  16,49  

 

8)   Sanni Laukamo                    KokemKV                   14,56             

     13,98  14,56  13,75  14,49  

 

9)   Jenni Toikka                     KokemKV                   12,45             

     x      12,45  10,57  11,89